Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 19:01
Skrzynia biegów
Autor Wiadomość
Botat
[Usunięty]

Wysłany: 17-05-2005, 13:34   Skrzynia biegów

Wiatam wszystkich klubowiczow....
Moja pumke 1.7 mam od 1999 roku...i w ostatnich latach co pewien czas pada mi skrzynia biegow...przez pewien czas nie moglem dojsc do ladu....ciagle gubilem pierwszy bieg...pozniej zdecydowalem sie na zakup kolejnej juz skrzyni na poznanskiej gieldzie....przez pewien czas bylo ok...ale tydzien temu ponownie padlo... teraz zerwalo koncowke sworznia....w czesci sprzeglowej...rozpiepszylo obudowe...mam pytanie zwiazane z tym.......................czy wy do cholery tez macie takie problemy.........prosze o pomoc...moze macie dostep do pewnych czesci....za 23 dni jest zlot w pile...ja pumke juz naprawilem ale boje sie ze przed zlotem znowu padnie i bede uziemiony. pozdrawiam....
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 26-12-2006, 23:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17-05-2005, 21:47   

Witamy! Ze skrzynką odpukać wszystko ok, także nic nie mogę powiedzieć na ten temat, a co do części to poszukaj na forum - z nowymi nie ma problemu, chyba że z ceną :roll: a jeśli chodzi o używki to za niektórymi niestety trzeba się naszukać, zwłaszcza jeśli chodzi o części w dobrym stanie.
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 18-05-2005, 11:30   

Ja nie słyszałem, żeby ktoś jakoś szczególnie bardzo narzekał na skrzynie biegów. Raczej bardzo są chwalone za precyzyję.

Występują spore problemy ze skrzynią i sprzęgłem jak podniesiesz moc powyżej 155 KM (oryginalna nie jest przystosowana).

tOmO
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 18-05-2005, 13:38   

Ja też pierwsze słyszę o problemach ze skrzynią... no, może poza tym, że czasem wsteczny ciężko wchodzi :wink: Za to sprzęgło potrafi szybko padać... są w klubie specjaliści od tego :lol:
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-05-2005, 19:48   

Tak co do wstecznego to racja, że czasami może być problem, ale to częste w różnych autach, a co do sprzęgła to niektórzy każde sprzęgło potrafią po 5 tys. załatwić, dzisiaj miałam ponownie okazję się przekonać dlaczego :roll:
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 19-05-2005, 09:59   

tOmO napisał/a:
Ja nie słyszałem, żeby ktoś jakoś szczególnie bardzo narzekał na skrzynie biegów. Raczej bardzo są chwalone za precyzyję.

Występują spore problemy ze skrzynią i sprzęgłem jak podniesiesz moc powyżej 155 KM (oryginalna nie jest przystosowana).

tOmO


fakt... jak chyba panowie gazikowie oddawali autko to któryś walną, że skrzynia to super chodzi :D

ale ostatnio coś mnie delikatnie martwi, przy zmianie z III na IV czasami słyszę cichy zgrzyt... trzeba będzie zdiagnozować :?:
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19-05-2005, 10:31   Re: Skrzynia biegow

Botat napisał/a:
zdecydowalem sie na zakup kolejnej juz skrzyni na poznanskiej gieldzie....przez pewien czas bylo ok...ale tydzien temu ponownie padlo...

Słyszałem, że niektóre ASO (nie wiem czy tak można zrobić u Forda) sprzedają skrzynie biegów (nowe) za mniej więcej 50% ceny pod warunkiem, że oddasz im starą - popsutą. Wiem, że i tak wychodzi drogo, ale skoro masz takie problemy ze skrzynią to może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem... a przynajmniej sprawdzić czy taki "system" obowiązuje u Forda.

BTW. Ja od czasu do czasu mam problem ze wstecznym. Ale nie jest źle. Generalnie biegi wchodzą pięknie :) .
 
 
ksolk 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 357
Skąd: Olkusz
Wysłany: 19-05-2005, 11:14   

Ja ze skrzynią odpukać nie mam problemów !A jeżeli chodzi o wypowiedź Gaydka na temat ASO to prawda! Oddawałem przekładnie kierowniczą i kupowałem nową, co prawda nowa nie była za 50% ceny ale odkupili starą i nie było wcale tak źle z ceną za nową!
 
 
 
Lukas 


Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 198
Skąd: Pruszków
Wysłany: 19-05-2005, 15:27   

ksolk napisał/a:
Oddawałem przekładnie kierowniczą i kupowałem nową, co prawda nowa nie była za 50% ceny ale odkupili starą i nie było wcale tak źle z ceną za nową!

Jakie miałeś objawy uszkodzenia przekładni i ile cię to kosztowało?
_________________
UZNANIE W WIELKOPOLSCE.
 
 
 
ksolk 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 357
Skąd: Olkusz
Wysłany: 19-05-2005, 16:10   

kosztowało to 2000zł. przy tym że oddawałem starą.Nowa kosztuje coś koło 4700zł.Objawy to trzepanie kierownicą i luzy, ale jak wiadomo w pumie trzepac kierownica może od połowy zawieszenia,ja niestety miałem zrypaną przekładnie!
_________________
Aktualnie: Audi TT Roadster Quattro 225KM
 
 
 
majkel23 
prawniczek


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 83
Skąd: Prudnik
Wysłany: 19-05-2005, 20:04   

Ja również ze skrzynią odpukać nie mam problemów...choc jak chyba u wszstkich wsteczny to mistrzostwo swiata i okolic...a przelożenia "do przodu" wchodzą super..krótko i twardo...ciekawe ze jak wsiadłem teraz do innego, zwykłego auta...to przez chwile wydawalo mi sie ze dzwignia zmiany biegow odpadnie..takie dluugie byly skoki ...hehe..oj jak to szybko sie czlowiek przyzwyczaja do dobrych rzecz ;-)
 
 
 
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-05-2005, 22:51   

jejku, ja tez nic na szczescie ze skrzynia nie mam problemow, wsteczny tez ok. co prawda czesto po jedynce i dwojce cos tam jakby "chrumcholi"??? wiecie o co chodzi, prawda? tak po polsku bardziej jakby rzezi...nie wiem co jest-wszystko sprawdzone w ASO na kompie i nie wiedza. wszystko ok. a poza tym ostatnio jezdzilam z dwiema sprezynami od amortyzatorow "rozczlonkowanymi" na pol. Ach tam pumka duzo wytrzymuje:P)
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-05-2005, 09:19   

Wsteczny u mnie często się haczy. Ale to problem nie tylko Pumki. Wystarczy wysprzęglić i jest oki :)
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Jacek 


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 272
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 21-05-2005, 16:05   

Mi też często haczy wsteczny i tak jak Boo powiedział to nie tylko przypadłość PUMKI.
Wiele samochodów to ma.
_________________
www.nieruchomosciwysocki.pl
 
 
 
Botat 6
Gość
  Wysłany: 23-05-2005, 19:45   Skrzynia biegow

No juz jest ok.........zakupile w salone nowa skrzynie....troche mnie to kosztowalo...po rabacie jaki u nich mam 5500 a wiec jest spoko.mam gwarancje i teraz czuje sie bezpiecznie..............pozdrawiam wszystkich KLUBOWICZOW :D :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo