Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabryczne radio, a niefabryczne bebechy :)
Autor Wiadomość
Generał Fazi 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 23
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 12-05-2012, 17:15   Fabryczne radio, a niefabryczne bebechy :)

Jako że już jestem (prawie) szczęśliwym posiadaczem Pumy, chciałem podzielić się z wami jedną trapiącą mnie kwestią. Jestem strasznym audiofilem, mam fabryczne radio w aucie, którego jakość jest tragiczna. Myślałem nad wymianą radia na coś ciekawszej marki i lepiej grające, ale bardzo, ale to bardzo nie chciałem psuć sobie estetyki przedniego panelu.

W mojej głowie zrodził się iście szatański pomysł połączenia fabrycznego panelu z środkiem z innego radia. Czy ktoś próbował już takiego rozwiązania? Czy jest to wykonalne?
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2012, 17:33   

Elektroniczny Swap - podoba mi się pomysł :564:
 
 
Generał Fazi 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 23
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 12-05-2012, 17:38   

Dokładnie :) Tylko trudno się za to zabrać mając podstawowe pojęcie o elektronice. Liczę na pomoc, może ktoś już próbował takiego wynalazku :)
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2012, 17:48   

Potrzebny będzie dobry magik. Może ktoś z Forum, zna takiego człowieka. Kiedyś miałem kolesia, który ogarniał Audio (grzebał w bebechach Denona), ale niestety urwał mi się z nim kontakt.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-05-2012, 23:24   

Znam gościa, który jak to mówią "ogarnia temat", ale nie ma czasu, a ten co ma poświęca na robienie własnego audio (wzmacniacz, kolumny itp). No i taka "impreza" pewnie trochę by kosztowała. Nie wiem czy jest to opłacalne.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 00:05   

Nie ma sensu ;) ale służę pomocą, może coś znajdę u nas na forum CA ;)
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 01:52   

poldek czemu nie ma sensu :?:
Właśnie pomysł jest rewelacyjny. Wsiadasz do Pumy jako pasażer, widzisz oryginalne, seryjne radyjko, więc się cudów nie spodziewasz. Koleś odpala Ci płytkę, i już słyszysz że jak na serię gra bardzo dobrze. A ponieważ masz jakieś pojęcie o audio, to pewnie byś stwierdził, że gra lepiej niż nie jedno "markowe" radio z górnej półki :grin:

To tak jak na ulicy. Stajesz na światłach z cinquecento, a po chwili widzisz, ze masz problem go objechać :lol:

Mi też się nie podobają "obce" radia w "desce", i daleki jestem od wstawiania jakiegoś "wypasu". Seria mi wystarczy w samochodzie. Samochód ma jeździć, a nie grać (to tylko moja opinia).
Dobry sprzęt mam w domu i tam właśnie nadrabiam swoje braki muzyczne :564:
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 13-05-2012, 10:31   

IMO pomysł świetny. Nie ma to jak seryjne radio. Ja w E90 nie wyobrażam sobie czegoś innego niż seria (aczkolwiek seria to chyba ALPINE). Doceniam dobre granie, ale lubię też jak radio pasuje do reszty wnętrza a nie wygląda jak dwie kostki zawieszone do lusterka wstecznego.

Tak czy siak, czy to nie nowy trend? Zdaje się, że Becker produkuje radioodbiorniki, które wyglądają jak stare a w rzeczywistości są nowe i mają "wszystko".
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 11:04   

To spróbujcie ustawić (podaję przykład) wszystkie filtry HP i LP gajgami poprzez seryjne radio ;) Jakoś nie wyobrażam sobie korzystanie z niektórych funkcji poprzez seryjny panel.
Kolega stwierdził, że jest audiofilem, więc zapewne potrzebne jest mu do dyspozycji wiele ustawień w radiu - cięcia pasm, wysterowanie suba itd... :D
A jeżeli już by to się udało, to zapewne koszt będzie przerażający i pozwoli zakupić naprawdę fajne radio ;)

Jedynie co pamiętam, to ktoś w klubie oddzielał panel od radia (na podsufitkę).
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 14:13   

Bardziej zaawansowane ustawienia których nie zmieniasz za często można ustawić za pomocą pilota, przez panel tylko podstawowe funkcje wykorzystując pierwotne funkcje przycisków oryginalnego radia.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 13-05-2012, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 14:58   

Dziwne :D chyba czegoś nie kumam :D
To dlaczego w swojej Alpince (7876RB) za pomocą pilota nie mogę ustawiać filtrów :P
Wytłumaczysz mi to :P
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 15:13   

widzę że szkoda czasu :)

Ten projekt nie koniecznie musi być oparty na Twojej Alpince (7876RB)
Ostatnio zmieniony przez deejay 13-05-2012, 15:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Generał Fazi 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 23
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 13-05-2012, 17:08   

Nie tylko ma grać, wręcz MUSI grać! :) Pomysł z pilotem to też dobre rozwiązanie, wystarczy tylko pogrzebać w odpowiednich źródłach. Bo jestem pewien że nie raz ktoś robił taki myk i jest to możliwe.
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 22:22   

poldek napisał/a:
To spróbujcie ustawić (podaję przykład) wszystkie filtry HP i LP gajgami poprzez seryjne radio ;)


Bardzo teraz uproszczę. Im mniej pokręteł, i regulacji na panelu, tym większa klasa sprzętu :razz:

Michu
Nie biję do Ciebie, ani do każdego kto pragnie mieć dobre audio w aucie. Prawda jest taka, ze samochód został stworzony do jeżdżenia, a muza ma umilać tylko czas spędzony w samochodzie.
Sam bym chciał mieć dobre audio w samochodzie, ale mam inne priorytety. Nie spinajcie się chłopaki, tylko rozmawiamy :564:
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 22:24   

Nikt się nie spina :D
Od tego jest forum :D
Jedni traktują auto do jeżdżenia, inni do sportu, inni do CA ;)
Bo auto, to wiele możliwości ;)
Nie mówię tu o autach stworzonych do db dragu :P (pandy :P )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo