Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto przygarnie kota?
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-11-2013, 19:48   Kto przygarnie kota?

Moim znajomym przybłąkał się kot na działkę, niestety nie mogą go tam zostawić, a wziąć do domu niestety też nie.
Stąd pytanie - czy ktoś byłby zainteresowany przygarnięciem kota? Kot jest w wieku "średnio-młodym".

Cytat:
Poszukujemy kogoś, kto mógłby zaopiekować się pięknym rudym domowym kotkiem, który pojawił się na naszych działkach.
Jest to on i jest on raczej wykastrowany bo nie obsikuje terenu.

Za względu na porę roku sprawa pilna.

Kilka zdjęć i filmik:
https://drive.google.com/folderview?id=0BzWerLpm_eU7NlVMeDlJZU5tYms&usp=sharing


PS. ja mam uczulenie na sierściuchy :(
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 25-11-2013, 20:32   

Piękny kociak, oby znalazł ciepły kąt jeszcze przed zimą...
_________________
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 20:39   

Z tymi kotami to ostrożnie. Panuje infekcja, która przechodzi na ludzi.
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 25-11-2013, 20:55   

Jaka infekcja?
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Salamander2033 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Konin
Wysłany: 25-11-2013, 22:12   

Fajny kociak ale mi już 4 wystarczą :razz: ale na pewno szybko znajdzie nowego właściciela
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 22:12   

Koty dostają różnego rodzaju infekcje grzybicze. Dotyczy to kotów młodych (w wieku od dwóch do mniej więcej ośmiu m-cy ) i tzw. „podwórkowych”.
Kotów od małego trzymanych w domu i nie wypuszczanych na dwór, problem ten nie dotyczy.
Upraszczając, „grzyb” z kota, przenosi się na człowieka podczas bezpośredniego kontaktu (głaskanie, całowanie, przytulanie)... a następnie taki ktoś, zaraża kolejną osobę ( najczęściej tylko ze swojego najbliższego otoczenia: mąż, żona, dziecko).
I wiem o czym piszę, bo właśnie z żoną, (po dwóch tygodniach leczenia) wychodzimy z tego g***, a dzisiaj kolejny przypadek Emilia miała w aptece. Przyszła pacjentka dokładnie z takimi samymi objawami jak u nas. Dziecko przygarnęło kota z podwórka i teraz zarażona jest cała rodzina. Kobieta, jej mąż i syn.

Czym się to objawia ?
U mnie na szyi pojawiła się mała czerwona plamka. Na początku wyglądało jak „malinka”, jednak z czasem już tak nie było wesoło.
Cholernie swędziało, zrobił się stan gorączkowy, a czerwona plamka zamieniła się w duże czerwone zgrubienie.
W tym samym czasie, podobne objawy pojawiły się u Emilii (trochę inna postać, inne miejsca na ciele).

Jak się można zarazić ?
Prawdopodobnie tak samo jak ja. Moja Matka ma właśnie młodego kota (sześć m-cy). Teraz to jest kot domowy, ale przez pierwsze trzy m-ce, zanim trafił do niej, to był kot podwórkowy. Ile razy u niej jestem, to zawsze się z nim bawię... no i się nabawiłem :???:
Po tym jak usłyszałem diagnozę od dermatologa, zadzwoniłem do Matki, aby przebadała kota u weterynarza, i co się okazało ... ? Kot miał infekcję grzybiczą ucha. Też jest teraz leczony.

I nie ma znaczenia to, czy ktoś jest „uczulony na zwierzaki”, czy nie. Ja nigdy nie byłem uczulony na żadne zwierzęta (miałem kota, psa, kanarka, chomika i nawet rybki :grin: ), a jednak mnie dopadło. Na szczęście najgorsze już za nami.
Sorry Aniu za referat, ale jak już powiedziałem „A”, to wiesz .... :564:
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-11-2013, 23:42   

Moje uczulenie jest potwierdzone testami, więc Twój referat ma się nijak do mojego uczulenia. Żeby było ciekawiej uczuliłam się na sierść psa mając psa w domu. Wówczas zrobiono mi testy, a pies został przebadany. Pies zdrowy, a ja jak się okazało jestem uczulona na sierściuchy, ale tylko koty i psy (oraz na białko ryby, to innego rodzaju uczulenie, wyjątkowo mocne).

Z tą infekcją panującą u kotów to demonizujesz. Koty tak jak i inne zwierzęta chorują. Ten o którym mówisz akurat miał grzybicę ucha. Co nie oznacza jakiejś masowej zachorowalności na grzybicę u kotów, tylko że może to się zdarzyć, jak i wiele innych chorób.

Na podwórku u TAMa jest półdziki kot, ale ja mogę go pogłaskać (może dlatego, że TAMa mama karmi tego kota?) i jakoś nie miałam żadnych problemów, ani ja, ani TAM czy jego mama. Fakt, że kot pomimo tego, że jest podwórkowy jest zadbany, gdy miał problem z okiem (pourazowy) był nawet zabrany do kliniki dla kotów i przy okazji dokładnie przebadany.

Ale odbiegamy mocno od tematu - to jak? Chce ktoś kota?
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2014, 15:31   

Kot nadal do wzięcia - szkoda, że nikt go nie chce :roll:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo