Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbiórka składki na rok 2014
Autor Wiadomość
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 19-02-2014, 16:38   Zbiórka składki na rok 2014

Już kiedyś poruszałem nowe zasady na forum, które według mnie zmieniły się na gorsze, bo nie mogę pojąć tego jak można odebrać komuś tytuł klubowicza i "wyrzucić go na śmietnik", a tym samym zablokować dostęp do wielu działów mimo, że był już zweryfikowanym i zaufanym użytkownikiem, który zarejestrował się na forum 05.01.2008 roku (akceptując regulamin i zasady obowiązujące w momencie rejestracji m.in. z dobrowolnymi składkami na forum, w których brał udział) i nadal uczestniczy i korzysta z niego do dzisiaj oraz jeździ do dzisiaj tą sama Pumą. Widocznie na naszym forum nowe postanowienia łamią zasadę, że prawo nigdy nie działa wstecz ale mniejsza. Chciałem poruszyć inny temat. Po co wysyłacie korespondencję masową do wszystkich użytkowników, kiedy tylko niewielki procent z nich ma dostęp do danego działu związanego z treścią maila? Przykład z dzisiaj, oto treść e-maila:

"Rozpoczynamy zbiórkę składki na rok 2014. Szczegóły w temacie:



http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=8357



Pozdrawiam,

Boogie"

Po kliknięciu w link w celu doczytania szczegółów żeby dowiedzieć się chociaż jak wysoka jest składka otrzymuję w zamian wyczerpującą informację: "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum." To wszystko trochę mija się z celem, a cała sytuacja z tego typu mailami nie zdarzyła się po raz pierwszy.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 19-02-2014, 17:29   

sharky napisał/a:
Widocznie na naszym forum nowe postanowienia łamią zasadę, że prawo nigdy nie działa wstecz ale mniejsza


Trochę nieszczęśliwe to porównanie, bo fakt, że np. ktoś zakładał działalność w czasach stawki podatku VAT 22% a premier Donald poczęstował go stawką VAT 23% nie daje mu prawa do roszczeń o dalsze płacenie 22% :wink:

Natomiast.....

sharky napisał/a:
Po kliknięciu w link w celu doczytania szczegółów żeby dowiedzieć się chociaż jak wysoka jest składka otrzymuję w zamian wyczerpującą informację: "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum." To wszystko trochę mija się z celem, a cała sytuacja z tego typu mailami nie zdarzyła się po raz pierwszy


jeśli tak jest to faktycznie może to irytować użytkowników Forum z ograniczonym dostępem.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19-02-2014, 21:49   

sharky napisał/a:
według mnie zmieniły się na gorsze

Mi też nie wszystko się podoba, ale taki mamy ustrój, podobno najgorszy z możliwych ;) .


sharky napisał/a:
Przykład z dzisiaj

Przykład z dzisiaj (jeśli masówka trafiła do wszystkich, to znaczy, że Boo "źle kliknął"), ale chyba pierwszy w ogóle. Nie przypominam sobie, aby wcześniej ktoś rozesłał masówkę do adresatów, którzy nie mogli otworzyć linka z klubowej korespondencji. Tak, czy siak sorry.
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 19-02-2014, 22:19   

Gaydek napisał/a:
Nie przypominam sobie, aby wcześniej ktoś rozesłał masówkę do adresatów, którzy nie mogli otworzyć linka z klubowej korespondencji.
No to już 3 lub 4 e-mail z taką sytuacją. Nie pamiętam tylko czego dotyczyły poprzednie ale jeden z nich chyba także składki.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 20-02-2014, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19-02-2014, 22:23   

Chyba. Gdybyś zgłaszał takie sytuacje od razu, to my wiedzielibyśmy "co i jak". Ale na pewno jest to nauczka na przyszłość. Dzięki.
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-02-2014, 10:31   

Nie wiem tylko czy to zamknięcie się na świat nie było strzałem w kolano dla forum, bo ruch tutaj odkąd ponownie zacząłem śledzić forum jakby 10ciokrotnie mniejszy niż te 3 latka temu - ale być może o to chodziło - przesiew.

Od początku byłem przeciwny tej formie zamknięcia, mimo to uważam, że samo zamknięcie dostępu do pewnych tematów za najbardziej racjonalne. Ale sugerowałbym to zrobić w taki sposób, żeby ci bez dostępu nie widzieli w ogóle tych działów a nie otrzymywali magiczne info o braku uprawnień. Rozumiem doskonale, że utrzymanie forum kosztuje i wpłacanie dobrowolnej składki było w mojej opinii rewelacyjnym rozwiązaniem - choć może nie do końca skutecznym. Trzeba mieć na uwadze, że o takiej formie forum zadecydowała wtedy większość z nas - to faktycznie mail z wczoraj z niedziałającym linkiem irytuje :)

Ja jednak pozostaję przy swoim ex-klubowiczu czy jakoś tak:)
_________________

 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 20-02-2014, 10:39   

adrianus napisał/a:
Nie wiem tylko czy to zamknięcie się na świat nie było strzałem w kolano dla forum
Oczywiście, że było, nawet zakupy grupowe już tak się nie opłacają jak kiedyś dla tej małej elitarnej, zamkniętej grupy i w przypadku kalendarzyków nagle przypomnieli sobie wszyscy o reszcie użytkowników forum, kiedy było za mało chętnych żeby zrealizować zamówienie. Ja dodam od siebie, że tym razem specjalnie nic nie zamówiłem. Bez kalendarzyków da się żyć. :wink:

adrianus napisał/a:
Ja jednak pozostaję przy swoim ex-klubowiczu czy jakoś tak:)
Jesteśmy nawet zmuszeni zostać przy tym ex-klubowiczu bo nawet kiedy chciałbyś zapłacić i wesprzeć forum obowiązkową składką to nie możesz nawet dowiedzieć się żadnych szczegółów o tym co, jak, gdzie, kiedy, ile i komu bo przecież "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum." ;)

robertpuma1910 napisał/a:
Trochę nieszczęśliwe to porównanie, bo fakt, że np. ktoś zakładał działalność w czasach stawki podatku VAT 22% a premier Donald poczęstował go stawką VAT 23% nie daje mu prawa do roszczeń o dalsze płacenie 22%
Ale nie porównujmy z kolei naszego forum do Tuska i jego idiotycznego rządzenia naszym pięknym krajem bezrobocia bo to jest jeszcze bardziej nieszczęśliwe porównanie. W dodatku z rządów Tuska zdecydowana większość jest niezadowolona także lepiej poszukać innego porównania.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Lula 
i PanKierownik


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 182
Skąd: Mogilno Strzelno
Wysłany: 20-02-2014, 13:14   

Takie 3 grosze z mojej strony:

Myślę, że jak najbardziej powinno się informować wszystkich o składce klubowej - zawsze może więcej osób wpłaci, bo będzie miało ochotę.
Oczywiście wyszedł teraz ten drobny błąd z linkiem, ale przecież jest to do poprawienia.

Warto byłoby tez zachęcić nowe osoby do wpłacenia składki i zostania "elitarnym" członkiem - to nic nowego, że za członkostwo się płaci, wszak utrzymanie choćby serwera forum kosztuje.
Co moim zdaniem mogłoby zachęcić? Podaję przykłady z innych klubów:

1. jawne rozliczenie, na co idą składki (np. aktualnie - informacja ile zebrano w zeszłym roku, i ile na co wydano) Może taka informacja jest dostępna dla klubowiczów, nie wiem - w każdym razie kiedy my byliśmy "klubowiczem" to takiej informacji nie było.
I uważam że właśnie powinna być to informacja przesłana także nie-klubowiczom - aby mieli świadomość ile jest kasy i co ile kosztuje.

2. ze składki można by ufundować jakiś gadżet, gadżety, dostępne TYLKO W TEN SPOSÓB - czyli np. ramki pod tablice, klubową naklejkę na auto, słynne kalendarzyki i temuż podobne - to naprawdę może zachęcić.
Domyślam się że obecnie trudno o tym pomyśleć, bo skoro jest malutko klubowiczów, to pewnie ledwie starcza na podstawowe koszty - ale może by przedyskutować taki pomysł publicznie? Nawet gdyby składka miała wzrosnąć - to jednak "elitarność" ramki, czy naklejki mogłaby zadecydować - a teraz?
Każdy może mieć ramkę, naklejkę, itp. - co ma zachęcić?
dostęp do zamkniętych działów, w których nie wiadomo co się dzieje, czy warto? na samą dobrą wolę, i chęć dofinansowania - raczej bym nie liczył, o czym zapewne dało się przekonać wcześniej, gdy składka była dobrowolna, skoro zmieniono organizację.
Czy w tych zamkniętych działach nie jest przypadkiem nudno, skoro niewielu jest uprawnionych do dostępu? może i nie, tak sobie tylko dywaguję...

3. a może obniżyć znacząco składkę, ale uzależnić od niej w ogóle dostęp do forum, pozostawiając do swobodnego dostępu tylko przywitanie, regulamin, ogłoszenia [albo to nie] i hydepark?
Wtedy udałoby się łatwiej zebrać i na utrzymanie klubu, i na gadżety?

4. jeśli elita klubu, zarząd czy inna grupa chciałaby pozostać jakoś uprzywilejowana - wszak zawsze mogą sobie utworzyć dział tylko dla zarządu, albo zamknięty shoutbox, albo w dowolny inny sposób wybierać i przyjmować do grupy VIP-ów - wg swojego uznania, albo - jeśli byłoby w takim kierunku zainteresowanie - w zależności od:
- długości stażu na forum [np. po 10 latach - automatycznie VIP :-) ]
- ilości wypowiedzi [gwarantowane sztuczne nabijanie postów :-) ]
- opłacenia super składki :-)
- krotności udziałów w zlocie ogólnopolskim
- osobistego poznania wszystkich klubowiczów :-)
itd. itp...

chyba że po prostu nikt powyższymi luźnymi ideami nie jest zainteresowany, ani też nie ma pomysłu na zmiany - ale wtedy tez trochę bez sensu że mała grupa utrzymuje forum z którego korzystają wszyscy - taki socjalizm dzisiaj jest chyba passe....

a może warto wywołać jakoś właśnie nowych do wypowiedzenia się, czego by oczekiwali, i na jakich zasadach by przystąpili do klubu, i jaką składkę by chcieli opłacać?
a nuż coś sensownego z tego wyjdzie?

koniec rozwodzenia się.

pozdrawiam
PanKierownik
_________________

 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 20-02-2014, 18:30   

Po przeczytaniu powyższych postów mam jeden wniosek:

Po co wymyślili te pieniądze, skoro zawsze i wszędzie poróżniają ludzi?!


Owszem był niefortunny błąd w linku, wyszło nie mile. Ale na pewno nie był celowy moim zdaniem.
Co do płacenia składki, to szczerze pisząc, nie widzę żadnych z korzyści z bycia klubowiczem, oprócz dostępu do kilku, "działów dla wybranych", które szczerze mówiąc coraz mniej mnie interesują.

Mimo to czuję się częścią społeczności tego forum, chcę aby istniało jak najdłużej i każdy mógł z niego korzystać, dlatego wpłacam składkę.

PS. Tym co nie dbają o swoje auta i ich nie szanują, powinno im zabierać się auta tak samo, jak zabierane są zwierzęta złym właścicielom!

PS2. Domyślam się ile pracy i poświęceń własnego czasu wolnego wkłada w istnienie forum administracja. Temat składek już był. Ustalone: są dobrowolne. Chcesz płacisz, chcesz nie płacisz.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 20-02-2014, 18:48   

trojan6 napisał/a:
Temat składek już był. Ustalone: są dobrowolne. Chcesz płacisz, chcesz nie płacisz.
Nic mi o tym nie wiadomo, nawet nie wiem ile te składki wynoszą. Dobrowolne składki były kiedyś bo sam brałem w nich udział, a czy teraz też są dobrowolne? Moim zdaniem powinno być tak jak było właśnie kiedyś dobrowolne składki, a co za tym idzie i im więcej chętnych tym mniejsza składka wychodzi wtedy na głowę. Dodatkowo dobrowolna składka powinna upoważniać każdego aby miał pełen dostęp do tematów na forum. Dodatkowym plusem opłacenia składki byłaby możliwość korzystania z zakupów grupowych, gadżetów itp. Myślę, że znalazłoby się więcej chętnych osób wtedy do wsparcia forum niż teraz kiedy jest około 30. Chciałem zaznaczyć, że kiedyś aby mieć pełen dostęp do wszystkich tematów na forum wystarczyła weryfikacja nowego klubowicza na żywo przez już zweryfikowanego i zaufanego klubowicza (przez co przeszedłem i miałem dostęp do wszystkich tematów) i nikt nie mówił wtedy o żadnych pieniądzach. Nagle wszystko się zmieniło i wielu zweryfikowanych klubowiczów została odcięta i mają takie same prawa i dostęp do tematów na forum jak zwykły handlarz, który rejestruje się tylko po to na forum aby uzyskać kod do radia pisząc 3 posty po czym znika i nawet nigdy już się nie zaloguje. :)
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 20-02-2014, 18:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 20-02-2014, 18:55   

Przez dobrowolną składkę rozumiem, że nikt nie zmusza do jej płacenia.
Albo się płaci albo się jej nie płaci, a konto na forum nadal istnieje i nie jest blokowane.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Lula 
i PanKierownik


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 182
Skąd: Mogilno Strzelno
Wysłany: 20-02-2014, 20:17   

trojan6 napisał/a:

PS2. Domyślam się ile pracy i poświęceń własnego czasu wolnego wkłada w istnienie forum administracja.


to jest bardzo ważny fakt, którego wszyscy użytkownicy forum powinni mieć świadomość.
_________________

 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20-02-2014, 22:05   

adrianus napisał/a:
ruch tutaj odkąd ponownie zacząłem śledzić forum jakby 10ciokrotnie mniejszy niż te 3 latka temu

Największy ruch z tego co pamiętam był od 2007 do 2009 roku. Później trochę się unormowało. Nie można też zapomnieć o "konkurencji" w postaci fejsbuka itp. Część z klubowiczów na dobre tam ugrzęzła.


adrianus napisał/a:
być może o to chodziło - przesiew

Poniekąd tak.


adrianus napisał/a:
sugerowałbym to zrobić w taki sposób, żeby ci bez dostępu nie widzieli w ogóle tych działów

Co do zasady (bo większość widać, części nie widać) chodzi o to, aby zachęcić do bycia klubowiczem.


sharky napisał/a:
Jesteśmy nawet zmuszeni zostać przy tym ex-klubowiczu bo nawet kiedy chciałbyś zapłacić i wesprzeć forum obowiązkową składką to nie możesz nawet dowiedzieć się żadnych szczegółów o tym co, jak, gdzie, kiedy, ile i komu bo przecież "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum." ;)

To akurat nieprawda. Wiele osób pyta o składkę. Zarówno ex-klubowicze, jak i osoby bez przeszłości na forum.


Lula napisał/a:
Oczywiście wyszedł teraz ten drobny błąd z linkiem, ale przecież jest to do poprawienia.

Dokładnie.


PanieKierowniku, sharky, uwagi mile widziane, ale o organizacji klubu co do zasady rozstrzygamy w dziale klubowym, którego wy w tym momencie nie możecie czytać. Zatem jeśli ktoś ma uwagi, sugestie, dobre i złe pomysły niech pisze, po to (po części) jest ten dział. Wszystko jest brane pod uwagę.

trojan6, dla mnie sam fakt bycia klubowiczem jest istotny, ale ja mogę inaczej na to patrzeć, po tylu latach pewne rzeczy widzę inaczej. A to, co dzieje się w działach klubowych zależy tylko od nas.

I żeby było jasne, klubowa kasa ma się dobrze a składka - moim zdaniem - jest bardzo niska.
 
 
EddY 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-02-2014, 00:37   

Gaydek napisał/a:
dla mnie sam fakt bycia klubowiczem jest istotny
i tu się zgodzę, a co do składki, nie jest ona wcale taka duża, raz w roku w jakiś dzień kociak postoi pod domem to mu nie zaszkodzi a i nawet odpocznie, a co do innych kwestii się na forum nie wypowiadam wole dyskusje w realu :P Pozdrawiam
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-02-2014, 16:14   

Lula, przy składce za 2013 podawałem stan konta i wydatki, w tym roku też zostało to zrobione, ale w dziale klubowym.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo