Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odprowadzeniem oparow z baku
Autor Wiadomość
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 28-02-2014, 18:28   Problem z odprowadzeniem oparow z baku

Czy jest jakis odpowietrznik baku w pumce? W momencie tankowania na stacji pistolet odbija caly czas nie wazne czy tankuje pol baku czy pelny odbija srednio co 5 sekund nie zaleznie od stacji wiec podejzewam ze bak jest zapowietrzony. W ubieglym roku bylem podpiac pume pod komputer i pokazal tylko jeden blad mianowicie "problem z odprowadzeniem oparow z baku" dodam jeszcze ze na postoju czuc zapach benzyny najbardziej z tylu auta oraz jak otworze klapke wlewu to czuj benzyne z korka. Odnosnie korka wlewu musicie duzo sily uzyc zeby go otworzyc? U siebie samym kluczykiem nie jestem w stanie go otworzyc musze odblokowac korek kluczykiem i nastepnie zlapac caly korek i uzyc dosc duzo sily zeby go przekrecic gdybym chcial zrobic to samym kluczykiem to na bank by sie zlamal. Odnosnie odpowietrznika jesli takowy wystepuje to prosze o info gdzie sie znajduje bo jutro chcialbym sie pochylic nad tematem
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2014, 16:58   

maniek86krk napisał/a:
Odnosnie korka wlewu musicie duzo sily uzyc zeby go otworzyc?


W ogóle nie używam siły. Otwieram kluczykiem bez żadnych kombinacji, więc już tu masz coś nie halo :???:
Co do odpowietrznika .... :583:
 
 
EddY 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-03-2014, 18:11   

maniek86krk napisał/a:
Odnosnie korka wlewu musicie duzo sily uzyc zeby go otworzyc?
u mnie zależy, w zimę bez problemy ale teraz jak się znów robi ciepło to jest walka by otworzyć :) więc wydaje mi się nie niektóre egzemplarze już tak mają :)
Ostatnio zmieniony przez EddY 02-03-2014, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2014, 18:16   

poszukajcie, o ile dobrze pamiętam było to już kiedyś na forum poruszane, problem z odkręceniem wynikał prawdopodobnie z podciśnienia wytwarzającego się w baku spowodowanego właśnie niesprawnym odpowietrzeniem
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 01-03-2014, 19:59   

Tak wyglada zawor par paliwa do pumy:



znajduje sie w tym miejscu:



Z Zworu wychodza dwa gumowe przewody jeden idzie do kolektora a drugi wychodzi spod podwozia wiec pewnie biegnie do samego baku. Rozebralem wlew paliwa przeczyscilem i ponownie zlozylem niestety problem z korkiem nadal wystepuje mozliwe ze korek jest juz uszkodzony i wypadaloby go wymienic. Jest ktos z krakowa kto moglby uzyczyc korek na 2 minuty zeby sprawdzich jak sie zakreca w mojej pumie ? :D Sprawa z podcisnieniem wyglada tak jesli uklad paliwowy jest szczelny to podcisnienie bedzie wystepowac i w momencie odkrecania korka np po 2-3 dniach od tankowania powinno byc slychac swist zasysanego powietrza do baku jesli taki efekt nie wystepuje to oznacza ze gdzies jest nieszczelnosc w ukladzie taka informacje uslyszalem od mechanika z forda spraawdzilem to na swoim drugim aucie ktore mam od nowosci i faktycznie ten efekt wystepuje
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 01-03-2014, 20:05   

maniek86krk, dzięki Twojemu foto po ponad grubo roku dowiedziałem się co to za część konkretnie. Szacun :564:
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 01-03-2014, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo