Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podnośnik szyby - wymiana, demontaż
Autor Wiadomość
ThA-ReK 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 64
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 27-03-2017, 22:02   Podnośnik szyby - wymiana, demontaż

Cześć.

Niestety, ale lata lecą, a Pumce odmówiła posłuszeństwa szyba - nie chce się podnosić/opuszczać. Rozebrałem tapicerkę drzwi, zdjąłem matę wygłuszającą, tak, że widziałem podnośnik (zielona belka).

Mocowanie szyby jest w porządku, niestety problem jest poważniejszy. Linka od podnośnika spadła z prowadnicy do której dostęp jest jedynie przez mały otwór po rozebraniu drzwi. Próbowałem chyba wszystkich sposobów, żeby spróbować ją naciągnąć na miejsce - niestety bezskutecznie. Napięcie i małe pole manewru linki nie pozwoliło mi wsunąć jej z powrotem na miejsce.
Wykluczyłem problem z wypadnięciem linki z prowadnicy: używając wytrzymałego drutu, który służył mi za prowadnicę, próbowałem podnosić/opuszczać szybę, ale problem leży chyba w samym silniczku, który już nie daje rady dźwigać nawet samej prowadnicy (bez szyby).

Pytanie do Was czy ktoś wymieniał cały mechanizm podnośnika? Jak się do niego dostać? Patrząc na budowę drzwi wydaje mi się, że nie można ich bardziej rozebrać, ale chciałem zapytać Was, bo może ktoś miał już mechanizm wymieniany - a nie da się go wymienić nie rozbierając drzwi całkowicie, czyli odkręcając jedną z blach.

Chciałem zakupić mechanizm i oddać komuś do zamontowania, ale nie chciałbym się też pchać w niepotrzebne koszty.

Właśnie ściagam FORD TIS, ale może ktoś ma gotowe screen'y ze schmatu demontażu podnośnika?

Dzięki z góry.
 
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 27-03-2017, 22:17   

----> Front Door Window Regulator and Motor (423380)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo