Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
27-08-2012, 12:02
Kilka pytań
Autor Wiadomość
iLovePepsi 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: Czarnków
  Wysłany: 21-08-2012, 17:37   Kilka pytań

Witam, mam parę pytań technicznych :roll:
1. Czy dam radę sam naprawić zderzak, który jest trochę za nisko...



2. Nie wiem jakim cudem, komar wleciał mi do lampy o_O
Czy mogę ją normalnie wyjąć (czy nic się nie połamie) czy trzeba jakoś kombinować? :shock:

3. Jakim klejem to przykleić? :o

4. Czy dostanę gdzieś takie zaczepy?

5. Ostatnio dopatrzyłem się diod w gałce zmiany biegów ale jakoś nigdy nie świeciła, może ktoś na forum miał coś podobnego i wie jak to podłączyć, żeby świeciło.

Z góry dzięki za odpowiedzi :razz:
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 21-08-2012, 18:01   

1 - nie wiem
2 - nie wiem
3 - nie wiem
4 - nie wiem
5 - zmień na oryginalną gałkę zmiany biegów :mrgreen:
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
iLovePepsi 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: Czarnków
Wysłany: 21-08-2012, 18:32   

Oryginalna gałka jest brzydka :roll:
 
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 21-08-2012, 19:14   

1.Nie pamiętam jak to tam wygląda ale ściągnij lampę i zobacz w czym problem.
2.Moim zdaniem da to jakoś podwarzyć małym śrubokrętem
3 Ściągnąć tapicerkę drzwi.Wymontować ten kawałek z materiałem i naciągnąć to i wstrzelić od drugiej strony pistoletem do materiału (tylko czy materiału styknie na takie naciągnięcie:/
4 Wymontuj jeden i do jakiegoś sklepu z częściami podjedz a może coś dopasują
5 To pewnie gałka na solar :razz: .Możliwe,że była podpięta gdzieś pod np.zapalniczkę.Kup sobie lepiej jakąś masywną lub oryginał. :569:
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
domimaster 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 359
Skąd: ZPY/ZS
Wysłany: 21-08-2012, 19:29   

1. źle wyregulowany na śrubach jest najprawdopodobniej ;)
2. podważasz normalnie np nożykiem i schodzi albo demontujesz cała lampkę :) odrazu ja całą wyczyścisz sobie bez gimnastyki ;P
3. można spróbować jakimś klejem tylko czy długo wytrzyma? i nie wiadomo jaki efekt będzie...
4. w motoryzacyjnym :)
5. brzydal...
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/94903
 
 
Patrysia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-08-2012, 19:29   

Hej Ludki !
Podłącze się pod już będący temat odnośnie pomocy przy nowo zakupionej pumie .
Swoją pumę kupiłam już jakiś czas temu , po zakupie doprowadziłam w niej silnik i inne mechaniczne rzeczy tj. amortyzatory itp. do porządku - są nowe. Potem postanowiłam odłożyć trochę pieniążków , aby z zewnątrz doprowadzić ją do porządku , a szczególnie chodzi mi o to , że potrzebuję pomocy i porady w :

1. chciałabym ją przemalować całą na inny kolor , bądź zostawić jej fabryczny kolor czyli melina blue , potrzebuję porady czy znacie gdzieś w Bydgoszczy bądź okolicy naprawdę dobrego lakiernika , bo malowanie całego auta to nie taka błahostka , no i czy lepiej zmienić kolor czy zostawić ten co jest

2. sprawa to lampa tylna paruje to wiem muszę ją zawieźć do uszczelnienia , ale przednia prawa ma pęknięty zaczep , trzyma się ale nie wiadomo jak długo i mam dwie nowe żarówki , a prawa świeci słabiej co robić ? a jak będzie trzeba kupić nową to orientujecie się gdzie są jakieś ładne , polećcie jakiś sklep bądź szrot nie orientuj się

3. sprawa to namiary gdzie kupić nowe i oryginalne do pumci dywaniki oraz pokrowca

4. ułamany mam zaczep od pilota od alarmu przy kluczyku i czy można w ogóle taka obudowę gdzieś nową kupić ?

p.s pewnie gdzieś na forum znajdują się odpowiedzi na moje pytani , ale nie mam czasu za bardzo szukać , muszę zarabiać na pumcie

Dziękuje z góry za odpowiedzi
Chciałabym już mieć ją gotową , aby jeździć na zlociki z Wami i waszymi pumciami , no ale jeszcze troszkę muszę poczekać
_________________
Patrysia:)
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 21-08-2012, 20:43   

Ad do ILovePepsi

:arrow: 1. Mam ten sam problem ze zderzakiem nawet gorszy. Jak się dowiesz w praktyce co i jak napisz koniecznie!!
:arrow: 2. Tak jak napisał domimaster. Do tego polecałbym odłączyć 3 wtyczki i wyjąć ją całkowicie, aby mieć najlepszy z możliwych dostępów.
:arrow: 3. Polecam bezwzględnie zdjąć tapicerkę. Potem wyjąć kawałek z tapicerką - http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7345 i podkleić klejem. Polecam klej BONDI - coś jak kropelka, tylko że lepsze.
:arrow: 4. Tak jak napisał cobraswiecie. Można również reanimować uszkodzone spinki poxyliną lub cienkim wiertełkiem i drucikiem.
:arrow: 5. Szukaj w gałce czegoś, pod czym może kryć się bateria, lub być jakaś skrytka. Jeżeli nie ma to raczej gałka bez diody. Miałem kiedyś gałkę z fajnymi niebieskimi diodami, jednak było ich 5. Bodajże rozkręcała się na pół i tam była bateria.

Ad do Patrysia
:arrow: 1. Lakierowanie jest ogólnie drogie, więc polecam zostać przy oryginalnym kolorze.
:arrow: 2. Polecam użyć silikonu bezbarwnego do parujących lamp. Wysmarowałem wszystkie na około łączeń i parowania brak lub wyraźnie zmniejszyło się. Na słabe zaczepy reflektorów przednich polecam poxylinę.
:arrow: 3. Allegro. Oryginalne są drogie. Kup po prostu jakieś, które będą pasować.
:arrow: 4. Zapewne można. Mam jeden oryginalny kluczyk z pilotem na zbyciu. Obudowa jest ok. Wyślij zdjęcie na PW z zaznaczenie co ułamane, sprawdzę. Jak pasuje to myślę, że dogadamy się.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Patrysia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22-08-2012, 06:16   

Do trojan6 :)
Dziękuje za odpowiedz :)

1. wiesz jeśli chodzi o lakierowanie to mam dość trochę kasy przeznaczone , i z tego co wiem to lakierowanie na taki sam kolor , albo inny jest trochę droższe , niby tak słyszałam :) a co do namiarów posiadasz jakieś na lakierników ?

2. wiesz jeśli chodzi o te lampy , no to ja raczej się nie zabiorę za to bo nie mam zielonego pojęcia :) ale dziękuje , być może ktoś mi pomoże , kogoś poproszę , zobaczę jeszcze

3. na allegro jak szukałam to są różne różniste :) a wiesz może gdzie można kupić te Original , nawet jak są drogie , to nie ma znaczenia , ?

4. z tego co wiem to alarm nie jest oryginalny , ale nie jestem pewna później podeślę Ci zdjęcie to zobaczysz ok ?
pozdrawiam
_________________
Patrysia:)
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 22-08-2012, 08:54   

1. U mnie lakierowanie elementu kosztuje 300-500zł. Całe auto 4000 - 7000zł. To jest raczej b. drogo więc popytaj innych.

2. Jeżeli potrafisz wyjąć lampy to bez problemu możesz to zrobić. Wyciskasz silikon na palec i palcem rozprowadzasz wzdłóż łączeń. Prosta sprawa.

3. Polecam pokrowce: http://allegro.pl/pokrowc...2565065750.html
Polecam dyaniki: http://allegro.pl/dywanik...2520898516.html

4. Jeżeli alarm jest nie oryginalny, to pilot na 99% są inne. Możesz w taki mwypadku dokupić inny pilot i poprosić jakiegoś elektromechanika, aby doprogramował Ci do alarmu.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2012, 10:30   

Patrysia, to przede wszystkim od Ciebie zalezy czy zmienisz kolor auta. jedni z nas będa mówić, że śmiało zmieniaj, inni byś zostawiła taki kolor jak teraz jest. Wszystko kwestia gustu. Prawdą jest iż zmieniając kolor na całkiem inny jest wiecej przy tym zachodu i lakierowanie jest droższe. W GD lakierowanie w tym samym kolorze elementu 250zł.
Jeśli chodzi o tapicerke, to ja osobiście bym wolał oddac do tapicera by cała nową uszył. Ogolnie nie lubię pokrowców.

iLovePepsi napisał/a:

2. Nie wiem jakim cudem, komar wleciał mi do lampy o_O
Czy mogę ją normalnie wyjąć (czy nic się nie połamie) czy trzeba jakoś kombinować? :shock:


Weź, obudź go pukaniem w lampke a jak się obudzi to każ mu wypier....
iLovePepsi napisał/a:
5. Ostatnio dopatrzyłem się diod w gałce zmiany biegów ale jakoś nigdy nie świeciła, może ktoś na forum miał coś podobnego i wie jak to podłączyć, żeby świeciło.

Wiesz gdzie jest czegoś takiego miejsce?























W śmietniku!

A co do oklejającej się tapicerki, to chyba ciężko bedzie to tak przykleić by miało to ręce i nogi. Może poszukaj na allegro dobrego boczka i całośc wymień.
 
 
Patrysia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22-08-2012, 16:06   

Dziękuje ślicznie a odpowiedzi , pomogły :) A co do malowanie to się muszę zastanowić , bo już sama nie wiem :)
_________________
Patrysia:)
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 27-08-2012, 12:04   

Forum to nie jeden temat. Zamykam i zachęcam nowych użytkowników do tego, aby zapoznali się z zasadami i zwyczajami panującymi na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo