Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
06-11-2007, 19:59
Ksenonowe światła w Pumie
Autor Wiadomość
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 08-12-2006, 09:42   

Czyli reasumując błędem jest wymiana bezpieczników od świateł mijania na 15A? Należy zostawić 10A?
Wymieniłem na 15A bo tak mi powiedział Shawn i był o tym przekonany...
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-12-2006, 09:59   

Wbrew temu co pisza na instrukcjach , ja twierdze , iz jest to blad i pozostaje przy 10A.
Czas pokaze swoje.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-01-2007, 17:52   

Uważam, że to nie tyle błąd, co asekuracja producenta. Ja również nie wymieniłam bezpieczników, ale światła włączam tylko przy zapalonym silniku.

Ale wracając do tematu zakładać czy nie, jestem zdecydowanie za. Fakt, miałam problem z jedną przetwornicą, na drugi dzień po założeniu przestała działać. Zestaw który zamontowałam jest o tyle dobry, że szybko można przejść do stanu pierwotnego (przy montażu nie tnie się kabli). Tak zrobiłam, a w ramach gwarancji nowa przetwornica została wysłana tego samego dnia. Zanim przyszła, a ja znalazłam chwilę na założenie, jeździłam z jednym ksenonem i jednym "starym" halogenem. :701: Ale dzięki temu mogłam zrobić dobre porównanie.

To HBM (polecany przeze mnie):


A to ksenon:


Różnica barwy wynika z różnicy temperatury barwowej (halogen 4000K, ksenon 4300K), na fotkach trzeba zwrócić uwagę na różnicę w mocy światła, a nie kolor.

Dodam, że są to zdjęcia jednego reflektora! Drugi w czasie fotki był po prostu zasłonięty (lewy halogen i prawy ksenon). Ważne jest też, że w momencie fotek światła nie były ustawione prawidłowo.

Gościu od którego kupiony zestaw to plaskur1, polecam, bardzo w porządku zachował się przy reklamacji. Bez zbędnych pytań i czekania na wadliwą przetwornicę (którą mu odesłałam), wysłał kolejną. Nie zawsze ma wystawione HB3, ale ma je w ciągłej sprzedaży, więc w razie potrzeby można poprosić o wystawienie aukcji.

Ostatnio miałam okazję jechać w trasie nocą. W sumie nie było powodu by zapalać długie... :694:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 06-01-2007, 18:12   

Opoya napisał/a:
Ale wracając do tematu zakładać czy nie, jestem zdecydowanie za.


:706:
Widzę, że ilość xenonów w Klubie rośnie :) Opoya, Chapter, Kurzki, Yamaha, ja... ktoś jeszcze? Polecam. IMO to najbardziej efektywna zmiana jaką zrobiłem w Pumie.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2007, 18:23   

Przypomnę, że w porównaniu wzięła udział dobra żarówką, o wiele lepsza od standardu (HBM 65W). Wolę sobie nie wyobrażać jak wyglądałoby ze standardowymi Sylvaniami :oops:
Czekam aż będzie porównywalna pogoda z tą ze zdjęć i w tym samym miejscu zrobię jak to wygląda przy dwóch reflektorach.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 18-03-2007, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
chapter322 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 264
Skąd: Sieradz
Wysłany: 28-01-2007, 15:28   

Również wymieniłem bezpieczniki z 10A na 15A. Tak zalecali podczas montażu xenonów.
_________________
Trakcja jest jak dziwka z syfilisem - bez dobrej gumy nie podchodź.
 
 
 
PUMAFan 
Matiasz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 317
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-01-2007, 15:18   

Ja mam założone Philips BlueVision 60/55W ale poszedłem o krok dalej i kupiłem xenony (HB3 9005 35W 6000K Philips) poprostu nie wytrzymałem jak jechałem na długich, a gość z przeciwka nawet nie mrugnął że go oślepiam - żartuję troszkę, ale światła to padaczka straszna, więc jestem nastepny teraz czekam na przesyłkę którą mam nadzieje jutro dostanę, postaram się w weekend założyć i opisać wrażenia
_________________

 
 
PUMAFan 
Matiasz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 317
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-02-2007, 15:31   

i stało się - założyłem xenony i stała się jasność jeszcze nie sprawdzałem w trasie, ale nawet w mieście na mniej oświetlonych ulicach jest dardzo dobrze nie wspomnę o wyglądzie miałem okazję porównać Golf V vs Puma (PumaFana) długość świecenia jasność i wygląd (sprawdzałem organoleptycznie) napradę jest to warta zmiana pieniędzy wyłożonych :shock:
_________________

 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-02-2007, 18:46   

Ja założyłam w czwartek (tzn. Adam mi założył ;-) ) i efekty są niezłe :-)

Niestety zdjęcia nie do końca pokazują, jak jest naprawdę, ale dają już jakąś orientację.
Więc dla wszystkich niezdecydowanych (Snaco !) potwierdzam jeszcze raz, że naprawdę WARTO założyć xenony !

Real foto :
(znalezione na aukcjach - standardowe żarówki)

Porażka; wygląda, jakby żarówki miały po 20 Watt każda :-)

Moja puma przed:






I po:








Ta żółta była później montowana, teraz świecą obie tak samo ;-) czyli na biało.

Dodam, iż są to 4300 K.
_________________

 
 
 
chapter322 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 264
Skąd: Sieradz
Wysłany: 27-02-2007, 16:35   

Czy ktoś może orientuje sie czym różnia sie te zestawy xenonow na allegro ktore sa po 545zl i te za 845zl w walizeczkach nowki od tych co sa na allegro nowki ale bez pudelka i gwarancji czyli przetwornice Hella hermetyczne + palniki xenon ??

Jeden zestaw kupilem do pumy hella hermetyczne + palniki (taki sam zestaw co Pass) a teraz przymierzam sie do kupna drugiego zestawu dla ojca i mysle nad kupnem tej walizeczki z gwarancja z wyborem koloru temperatury . Podobno te walizeczki sa na podzespolach Philipsa. Co doradzicie ??
_________________
Trakcja jest jak dziwka z syfilisem - bez dobrej gumy nie podchodź.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-02-2007, 01:23   

Nie wiem dokładnie czym się różnią, ale znajomy z Klubu Cougara kupił taki zestaw w walizeczce... Główna jego zaleta to cena. :roll: Z tego co widziałam ten zestaw, nie do końca przemyślane było okablowanie. Brakowało dobrze skonstruowanej uszczelki do otworu robionego w zaślepce lampy. W moich nie ma już takiego błędu. Ważne też jest, by przetwornice były hermetyczne.

Thomas z Klubu Cougara napisał/a:
UWAGA !!
Niestety muszę przyznaś, że zestaw który kupiłem w moim przypadku się nie sprawdził.
TZN do pewnego momentu działał OK. Po kilku dniach jedna z żarówek nie odpalała od razu czyli musiałbym czekaś aż przestygnie ale nie o to nam chodzi.
Bardzo szybki zwrot kasy oraz "opieka" dwa razy wysyłali mi przetwornicę gdyż zakładali, że to wina tego ustrojstwa. Firma SOLIDNA.
[...]
Piszę, by nie rzucać się na coś taniego ( jak ja- mimo, że na Alllegro czasem jest taniej, co więcej kupiłem u Super Sprzedawcy i przed zakupem dość długo rozmawialiśmy na temat tego zestawu ) ale jednak uwzględnić to z głową. TAM pisał,, że również kupił za pośrednictwem Allegro i jest zadowolony czego o mnie nie można powiedzieś.
Dot. osób zainteresowanych aukcją w której ja wziąłem udział polecam na własne ryzyko - w moim przypadku musiałem czekać ale na szczęście nie było problemów ze zwrotem.

TAM wiem, że wskazywałeś na inny zestaw ale mimo to proszę nie pisz a nie mówiłem :mrgreen:
I dlatego jeśli kupować, to najlepiej od sprawdzonego sprzedawcy, czyli najlepiej taki zestaw, który już ktoś montował. Mam ksenony od tego samego sprzedawcy co TAM, a ostatnio również u niego kupiła Pusia.
Ja polecam tego użytkownika.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Anka
[Usunięty]

Wysłany: 12-03-2007, 00:32   

Mam pytanko....Czy można użyć samych żarówek ksenonowych w reflektorze....czy musi być zestaw...?
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 12-03-2007, 09:22   

Jeśli masz na myśli że wyjmiesz zwykle żarówki a włożysz xenonowe to musi być "zestaw".....nie masz instalacji pod xenony tylko pod zwykle żarówki.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2007, 09:59   

Ale jeśli kupimy odpowiedni zestaw, to palniki ksenonowe pasują do standardowych mocowań w reflektorze.
W skrócie - ksenony do wzbudzenia (żeby się zaświeciły) potrzebują trochę więcej prądu niż standardowe żarówki - stąd potrzebne przetwornice, które są w zestawie. Jest tam też komplet kabelków, ramki montażowe i śruby do zamocowania zestawu.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 12-03-2007, 15:53   

Reasumujac, musi być zestaw: żarniki xenonowe + przetwornice.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo