Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 21:11
RDZA!!! kilka miesięcy po całkowitym lakierowaniu, co robi
Autor Wiadomość
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-05-2006, 18:30   RDZA!!! kilka miesięcy po całkowitym lakierowaniu, co robi

Kochani Moi. Pamietacie jak sie cieszylam w sierpniu ubieglego roku, ze pomalowalam cala pumke i nie ma sladu po rdzawych bąblach na tylnych nadkolach? No własnie! Znowu są!!! Gościu, który mi to lakierował i inny, który Pumkę przygotowywał pod malowanie umywają ręce twierdząc, że to normalne!!!
No kurde molek-czy oni są debilami???

Pomóżcie mi-chce jeszcze kilka dobrych lat posmigać moim kociakiem, ale bez bąbli!!!
Co zrobić? Nie wiem - wyciąć nadkola? Nałożyć jakieś plastiki? Pomalować farbą na rdzę???

W końcu wszyscy mamy już roczniki jakie mamy i zapewne większość z nas ma ten sam problem. Liczę na Was. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Boogie 20-08-2006, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 18-05-2006, 18:36   

Po tak krótkim okresie to normalne tylko w przypadku partactwa! Rdza pojawi się tylko jeśli karoseria nie została odpowiednio przygotowana! Blacha powinna być najpierw oczyszczona do "żywego metalu", następnie odtłuszczona, zabezpieczona podkładem, szpachlowana, następnie po szlifowaniu warstwa podkładu właściwego i kilka (w zależności od rodzaju) warstw lakieru! A ponieważ to wszystko jest czaso- i pracochłonne, to goście odwalili fuchę i teraz umywają ręce! Serdeczne wyrazy współczucia! Od pseudo lakierników i mechaników broń Panie Boże! Z wrogami jakoś sobie poradzimy :wink:
 
 
 
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-05-2006, 18:42   

cZESC DAN:) NO WłASNIE NIBY TAK ZROBILI KłAMCY OKRUTNI-NIESTETY TERAZ TO WIESZ CO JA IM MOGĘ...CZYLI JESZCZE RAZ TO SAMO TYLKO GDZIEŚ INDZIEJ I ZNOWU TRZEBA PłACIĆ...
JEST INNE WYJŚCIE?
POZDRAWIAM CIE - COŚ DAWNO WAS NIE WIDZIAłAM NA MIEŚCIE...
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18-05-2006, 19:35   

Jeśli nie sa to duże bąble to kup papier ścierny, podkład, odrdzewiacz taki co wiąże cąsteczki rdzy ( bo nigdy już nie doczyścisz idealnie) Lakier i bezbarwny i poprostu ponaprawiaj. A jeśli jeszcze nie minoł rok domagaj się naprawy tego. Bo to jest kpina żeby rdza wyszła po paru miechach. Poprostu nie odtłuścili blachy i dlatego teraz tak masz.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 18-05-2006, 22:56   

malwina28 napisał/a:
pomalowalam cala pumke


jakie to są koszta?

Szczerze współczuje, jedyne wyjście to chyba doglądać takich robót.

Pozdrawiam.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 18-05-2006, 23:07   

Agunia jak dogladac bys musiala pare dni na to stracic.
Pomysl nad reperaturkami. Z tego co wiem do Pumy niema ale cos Ci dobiora.

Pozdrawiam
 
 
 
damianroy
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2006, 23:41   

witam
Radzę sie udać do tych SPECJALISTÓW od lakierowania i jesli nie miną rok domagać się poprawienia tej roboty . Z całą pewnością w tym przypadku została odstawiona tak zwana fuszerka Panowie zrobili to na sztuke .
 
 
Jaruszka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-05-2006, 03:10   

Zdecydowanie nie można im popuścić, a jeśli chodzi o wycinanie skorodowanych fragmentów błotników to ja jestem po takiej operacji, przy okazji naprawy powypadkowej. U mnie wycięto zardzewiałe fragmenty błotników i dospawano odpowiednie fragmenty z innego Forda, bo kupno nowego błotnika dla takiego fragmentu to mija sie z celem, a kupno używanego błotnika Pumki, aby dosztukować nie miało sensu, bo pojawienie się ponowne rdzy byłoby kwestią czasu, ze względu na taką powszechną przypadłość Pumek.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Jaruszka 19-05-2006, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19-05-2006, 06:29   

Jednynie Bankowy, twierzi że nie należy konserwować pumy bo ford już to dobrze zrobił.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 19-05-2006, 11:04   

Jaruszka napisał/a:
U mnie wycięto zardzewiałe fragmenty błotników i dospawano odpowiednie fragmenty z inego Forda,


Mam pytanie bo mnie chyba bedzie czekac taka operacja.
Z jakiego Forda dopasowales ??
 
 
 
Natali 


Dołączyła: 19 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 19-05-2006, 12:06   

malwina28, współczuje Ci.
To partacy. Jedyne wyjscie to dac autko do dobrego i najlepiej znajomego lakiernika i blacharza żebys miała pewnosc,że wszystko bedzie ok. Ja tam nie daje pumki do obcych bo nic nie wiadomo. Szkoda,że nie mieszkasz bliżej mogłabyś liczyc na moją pomoc. pozdr.
_________________
POPRZEDNIO FORD PUMA 1.4 1999r
Nastepne..RENAULT MEGANE CABRIO 1.9 DCI 2006r

Obecnie Renaut Megane IIsport 2.0T
 
 
 
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-05-2006, 15:19   

Dzieki Natali:) Musze Was jednak moi drodzy zmartwić:
to byli znajomi, dali niby reperaturki i ot tak jakos wyszlo, ze spierniczyli...Nie, ja im nie popuszcze@ dam Wam znac jak sie to wszystko zakonczy:) dziekuje wam za odpowiedzi i podpowiedzi - pozdrawiam ciepło:)
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
Jaruszka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-05-2006, 21:41   

Paweł napisał/a:
Mam pytanie bo mnie chyba bedzie czekac taka operacja.
Z jakiego Forda dopasowales ??


Chyba Fiesta albo Mondeo? Prawdę mówiąc to nie kojarzę, bo całością (znalezieniem części, wycięciem skorodowanej części, dopasowaniem nowej części, zespawaniem i lakierowaniem) zajmował się mechanik, a ja tylko odebrałem gotowe autko
_________________

 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-05-2006, 22:10   

Cześć Malwina mimo iż my nic nie pisaliśmy ;) Gdzie malowałaś pumkę, żeby uniknąć podobnego błędu, bo to normalne raczej nie jest :|
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-05-2006, 23:32   

O KURCZE, FAKTYCZNIE TO BANKOWY PISAł:))) MACIE PRAWIE TE SAME IKONKI:) POMYLIłAM WAS:0 SORKI DAN I BANKOWY:)
MALOWAłAM PUMKE U GOŚCIA GDZIES W OKOLICACH WITEBSKIEJ. DOKłADNIE SPRAWDZĘ ADRES I DAM WAM ZNAC. HEJ
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo