Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
26-12-2006, 23:34
Problemy z reflektorem!
Autor Wiadomość
Aniol 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 11 Wrz 2004
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-05-2006, 16:32   Problemy z reflektorem!

Witam!
Słuchajcie może ktoś miał podobny problem. Odstawiłem samochód na coroczny przegląd klimatyzacji (uzupełnienie, filtry itd.). Odebrałem kociaka wskoczyłem na myjkę i dalej w trasę. Gdy na parkingu postawiłem autko zauważyłem na lampie pewien zaciek. Zaciek ten okazał się groźny. Wgryzł się on bowiem w utwardzany plastik lampy. Osobiście sądzę, iż jest to wina serwisu klimatyzacji. Gdyż widziałem jak przewody podłączone do klimatyzacji w fazie napełniania oparte były o reflektor. Jednak teraz tego nie udowodnię a przyznam, iż nawet nie wiem czy freon jest tak szkodliwy w oparciu o utwardzane tworzywo sztuczne. Jednak chodzi o fakt czy może klubowicze mają zaufaną osobę która potrafi i ma możliwość taką lampę odnowić. Rozmawiałem z pewną osobą i stwierdziła, iż wykładając kwotę 150zł lampa będzie wyglądać jak nowa. Zostanie odpowiednio wypolerowana do usunięcia każdej rysy a następnie zalana odpowiednim lakierem i ponownie wypolerowana. No tak tylko musiałbym wysłać taką lampę w pewnym sensie w nieznane i tu trochę się obawiam. Jeden problem czy lampa powróci, drugi samochód stoi przez tydzień a u mnie nie ma takiej opcji ;) Może ktoś miał podobny problem. Przyznam, iż użyłem produktu k2 jednak pastę o najdelikatniejszej warstwie polerskiej i pewien efekt uzyskałem jednak wymagam czegoś więcej. Widziałem pastę odpowiednią (powiedzmy) za kwotę 40zł tylko czy warto. Skoro wydam 150zł i będzie w pełni odnowiona. Co sądzicie? Daje dwie fotki. Jedna to zaciek mojej lampy (nr 1). Druga to lampa po regeneracji przez tą firmę sprzedawana jako produkt używany (nr 2). Polecano mi zapytać lakierników o taką usługę. Jednak w miejscach których pytałem to twierdząco mówili, iż oni nie mieli styczności z taką usługą.

nr 1 nr 2
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 19-05-2006, 16:57   

Spróbuj "tempo" na mokro, filcem. Jeśli nie pomoże - wtedy skuś się na te 150zł. Choć to niemało za taką usługę :?
 
 
 
Aniol 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 11 Wrz 2004
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-05-2006, 23:42   

Hmm, pasta tempo jest pastą woskową i również lekkościerną. Nie sądzę aby była lepsza od tej co mam. To jedno i to samo.
Gaydek Ciebie dawno nie męczyłem, czyżbyś nie miał pomysłów ;)
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20-05-2006, 08:29   

Ja też mam rysę na reflektorze i chciałem aby znajomy lakiernik ją wypolerował... niestety, nie wypolerował (powiedział, że takimi rzeczami się nie zajmuje). Więc... nic nie poradzę.
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 20-05-2006, 11:09   

Przy okazji przerabiania moich tylnych lamp trzeba zetrzeć z nich czarny lakier. Dowiem się czym znajomy to zrobił i dam znać.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 20-05-2006, 17:28   

A czym polerowałeś? Szczerze mówiąc "Tempo" nie jest lekkościerna :wink: i niejeden już przekonał się o tym boleśnie (boleśnie dla lakieru).
 
 
 
Aniol 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 11 Wrz 2004
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-05-2006, 23:42   

Polerowałem produktem tej samej firmy. Dokładnie to K2 K-21 - Pasta regeneracyjna do czyszczenia i nabłyszczania lakieru. Tutaj znajdziecie inne produkty, myślę o F1 SCRATCH OUT Pasta - do usuwania rys. Tylko nie wiem czy warto. Fakt małe pieniądze, jednak kto wie czy nie zaszkodzi :)
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 23-05-2006, 22:47   

Mój znajomy używa pasty Farecla G3 i papieru ściernego drobnogranulowanego.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Aniol 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 11 Wrz 2004
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-05-2006, 11:46   

O paście słyszałem, jednak co do papieru to sądzę, iż może pozostać matowe miejsce :(
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 24-05-2006, 12:53   

Lakier z moich tylnych lamp zszedł dopiero po papierze drobnogranulowanym, oczywiście było matowo, ale pasta wszystko wypolerowała i jest błysk i pełna przejrzystość.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo