Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obieg wewnętrzny
Autor Wiadomość
derclown 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 26-05-2007, 18:43   Obieg wewnętrzny

Mam problem. Zepsuł mi się obieg wewnętrzy a dokładniej silniczek który jest odpowiedzialny za przełanczenie. Czy ktoś z Was naprawiał już to??Jak do tego dojść??
_________________

 
 
 
miro0906
[Usunięty]

Wysłany: 28-05-2007, 13:01   

mnie chyba tez to spotkało poniewaz nie słysze jak sie zamyka obieg,lampka na przycisku sie swieci,daj znac jak to zrobisz co do ceny i ogolnej naprawy
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 28-05-2007, 13:12   

spytam sie Pawła-mechanika. ja mialem tak samo. Wiem ze proponowal wymiane modulu...ale cos tam pogrzebal i zrobil.... jak tylko cos bede wiedzial to dam znac (moze juz zapomnial bo to dawno bylo )
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2008, 14:59   

Podbijam temat.
Więc po kolei. Wydaje mi się, że obieg wewnętrzny nie działa. Lampka się zapala, ale dźwięku zamykanych klapek do obiegu zewnętrznego nie słyszę.
Zastanawiam się, czy to nie ma związku z tematem http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=3387 w którym opisywałem, że w wakacje poleciał mi dym z kratek nawiewów (2 razy). - poniżej wyjaśnię czemu tak myślę.
Kolejna rzecz. Jak odpalę autko, to słyszę regularnie ciche stukanie we wnętrzu auta (co się tego tyczy, to doszliśmy z Markko do wniosku, że to może regularnie stukać silniczek do zamykania obiegu wewnętrznego). Tego dokładnie nie wiem, ale wrażenie jest takie, jak by ten silniczek próbował cały czas zamknąć / otworzyć obieg wewnętrzny i stąd ten dźwięk.
I ostatnia rzecz. Wydaje mi się, że z nawiewów czuje właśnie taki zapach/spaleniznę. Tak jak by jakieś urządzenie elektryczne było mocno nagrzane i wydzielało taki swąd.
Więc szanowne zgromadzenie, pomożecie?
Pytania / przypuszczenia:
- dlaczego myślę że ma to związek z tematem do którego wkleiłem odnośnik? Bo dym może poleciał z tego silniczka? Próbował się otworzyć/zamknąć przez cały dzień i tak jak by się wtedy przegrzał - stąd dym - czy to możliwe?
- czy ktoś się próbował dostać do tego silniczka / urządzenia całego?
- czy ktoś ma takie delikatne stukanie o którym wspomniałem - wiem, że ciężko oddać dźwięk pisząc o tym, ale są to tak jakby regularne puknięcia - bardzo ciche.

Jakieś inne sugestie?
Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczny. Nie wiem za co się zabrać w tej kwestii.
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2008, 15:23   

Franek napisał/a:
- czy ktoś ma takie delikatne stukanie o którym wspomniałem - wiem, że ciężko oddać dźwięk pisząc o tym, ale są to tak jakby regularne puknięcia - bardzo ciche.


Zakładam, że jak masz wciśnięty przycisk obiegu zamkniętego to tak puka? Bo u mnie, mam wrażenie, że obieg zamknięty też nie działa (w innych autach wyraźnie głośniej nawiew mi działał jak włączyłam obieg zamknięty a tu cisza), ale słyszę takie delikatne pukanie (takie cichutkie pyk, pyk), niezależnie od tego czy mam wciśnięty przycisk czy nie...
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2008, 15:44   

nomka napisał/a:
słyszę takie delikatne pukanie (takie cichutkie pyk, pyk), niezależnie od tego czy mam wciśnięty przycisk czy nie...

Dokładnie. Puka niezależnie od tego czy przycisk jest wciśnięty czy nie. A nie czujesz dziwnego zapachu o którym pisałem? Spalenizna tak jak by?
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 13-10-2008, 18:58   

Ja u siebie słyszę takie cichutkie regularny pukanie na odpalonym silniku, niezależnie czy przycisk od obiegu wewnętrznego jest włączony czy też nie. Nie wiem czy działa mi obieg bo rzadko go włączam a praktycznie wcale ale wiem, że na początku jak wcisnąłem to było słychac jak coś się zamyka a teraz już nie słychać.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2008, 21:28   

Franek napisał/a:
nomka napisał/a:
słyszę takie delikatne pukanie (takie cichutkie pyk, pyk), niezależnie od tego czy mam wciśnięty przycisk czy nie...

Dokładnie. Puka niezależnie od tego czy przycisk jest wciśnięty czy nie. A nie czujesz dziwnego zapachu o którym pisałem? Spalenizna tak jak by?


Nie, żadnych smrodków :roll:
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2008, 22:16   

Fajnie, widzę, że połapaliście się co mam na myśli :)
Więc teraz pytanie za 100 punktów; zabierał się ktoś za to? Jakie tam jest dojście?
A może ktoś wie dokładnie od czego to pukanie?
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-10-2008, 07:27   

O, i w tym punkcie to możesz już tylko porozmawiać z moim mechanikiem :razz: - na wiosnę będę to robić razem z klimą :grin:
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2008, 07:51   

No tak, ale jeśli to jest ten silniczek i on nadal pracuje, to obawiam się żeby się nie spalił albo nie narobił innych szkód.
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14-10-2008, 08:30   

Mam identycznie... Też słyszę jakieś delikatne i regularne pyk pyk na odpalonym silniku. Swędu żadnego nie wyczuwam. Muszę sprawdzić czy mam tak jak wy z tym obiegiem zamkniętym...
_________________
"Gdy człowieka ukąsi wampir, staje się wampirem.
Mam wrażenie, że naszych polityków pokąsały barany" :D
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2008, 10:15   

CikCiak napisał/a:
Sprawdzałam u siebie. Jak włączę obieg wewnetrzny i nastawię grzanie, to grzeje w środku. Sprawdzałam nawiewy i leci przez nie ciepłe powietrze.

To nie ma nic wspólnego z tym tematem.

Grzanie jest grzaniem, a tu chodzi o zamknięcie dopływu powietrza z zewnątrz. I o te dziwne dźwięki. Sam fakt niedziałania tego obiegu mnie specjalnie nie martwi, ale coś jest na rzeczy skoro w wakacje miałem jakiś dym z nawiewów i jak już inni potwierdzili, słyszy się dziwne stukanie.
No i nadal szukam przyczyny tego stanu rzeczy.
 
 
ar2r 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Medium Steel Blue
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 175
Skąd: Brzeg
Wysłany: 15-10-2008, 12:27   

Franek,a czy to stukanie słychać również gdy klima jest wyłaczona?
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 15-10-2008, 12:29   

ar2r napisał/a:
czy to stukanie słychać również gdy klima jest wyłaczona?

Tak.

Na dobrą sprawę nie wiem czy stuka przy włączonej klimie. Ale wydaje mi się, że też. Sprawdzę i powiem.
Ten dźwięk dotarł do mnie jakieś 2 miesiące temu. Może był wcześniej, ale się nie wczuwałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo