Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przednimi reflektorami
Autor Wiadomość
Blado Niebieski
[Usunięty]

  Wysłany: 31-03-2009, 20:37   Problem z przednimi reflektorami

Witam.

Kupiłem niedawno Pumę i przyznam że mam mały problem z przednimi reflektorami. Mianowicie w deszczową pogodę lub gdy jest wilgotno przednie reflektory strasznie parują (obydwa w miarę równomiernie). Czy ktoś z was ma taki problem lub miał i go rozwiązał ? Bo normalne to chyba nie jest :/ Na forum był poruszany temat parujących lamp ale tylnich natomiast mi chodzi o przednie… Czego to może być wina ? Rozszczelnienia ?? Przyznam że ściągnąłem wczoraj całe reflektory, rozmontowałem je… dokładnie umyłem i wysuszyłem… Uszczelki osadziłem na silikonie tak że powietrze nie ma niby prawa się dostać do środka w nie pożądanych miejscach… Zresztą nie wiem czy tu winę może mieć jakieś rozszczelnienie skoro każdy z reflektorów i tak ma odprowadzenie wody przez wężyk w dolnej części i tamtędy wiadome że i tak dostaje się powietrze… No chyba że… (gdy miałem rozmontowane światła to cześć która posiada białe szkło wypełniłem wodą by zobaczyć czy nie przecieka… niby było szczelne za wyjątkiem jednego miejsca. W tylnej części znajduje się taka jakby prostokątna kostka z nacięciami i z pod tych nacięć wydostawała mi się woda i w jednym i drugim reflektorze… tak więc domyślam się iż to jakiś odpowietrznik ?? No chyba że się mylę i akurat w tym miejscu i w jednym i drugim reflektorze coś się rozkleiło…. Niestety ale nie jestem pewien czy to aby na pewno odpowietrznik czy może to ma być też w tym miejscu szczelne bo zabardzo na pierwszy rzut oka nie widać co to jest….). Po założeniu lamp do auta i gdy powietrze zrobiło się wilgotne lampy znowu zaczęły powoli zachodzić parą…
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31-03-2009, 20:42   

Parowanie to norma mozesz jedynie zbaczyc czy sa odprowadzenia pary sprawne
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
skorpion81 


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Posty: 447
Skąd: Kielce
Wysłany: 31-03-2009, 20:55   

niestety parowanie przednich i tylnych lamp to, dla większości pumek, norma. A uszczelnianie silikonem tez próbowałam i nic. Dałam sobie spokój... przynajmniej na razie :grin:
_________________
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie świat ma ten otwór :P
http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Arca_1 
Arca_1


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 141
Skąd: Włocławek
Wysłany: 31-03-2009, 23:22   

One tak mają, też silikonem uszczelniałem nawet kawałki gąbki wklejałem i dało rade na 3-4 miesiące i wróciło no normy czli "oczy za mgłą" :cry: .
 
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 01-04-2009, 14:55   

No szczerze powiedziawczy jechalem nocą w deszczu ostatnio to masakra;)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
Arca_1 
Arca_1


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 141
Skąd: Włocławek
Wysłany: 01-04-2009, 23:19   

Zaczyna się ciepło robić więc treba będzie znowu z reflektorami troche pomieszać.
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-05-2010, 17:56   

http://klubpumy.pl/viewto...4&highlight=par
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gaydek 17-05-2010, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szpitalniak 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 14-05-2010, 18:49   

A ja niczym nie uszczelniałem i tylko z tyłu lekko parują. Chyba jednak nie jest to regułą.
_________________
http://vader.joemonster.o...fa5bba7haha.gif
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2010, 20:31   

W przypadku plastikowych lamp występuje jak najbardziej ich parowanie i jest to teoria poparta w praktyce :grin: Chodzi o stopień zużycia lampy i jej szczelność.

I nie tyczy się to tylko Pumy, ale i o wiele nowszych autek. Za przykład może posłużyć Focus, czy moje obecne wozidełko C1.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Angelika
[Usunięty]

Wysłany: 15-05-2010, 21:48   

Przednie lampy to u mnie też lekko parują ale tylko tyci tyci, a tył to już norma jednak dziwi mnie fakt że lewa tylna lampa wcale nie paruje a prawa ciągle jest zaparowana :roll: Ale Puma ma to do siebie - po za tym życzę samych przyjemnych wrażeń z użytkowania tego autka :wink:
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 16-05-2010, 00:25   

u mnie zaparuje po umyciu auta ale to tylko na chwilę i jak stoi na deszczu zanim przyjdę z pracy. Jednak jak dojadę do domu to już są czyste zastanawiałem sie czy trochę nie pomoże spryskanie takim czymś http://www.motoallegro.pl..._parowanie.html ale czy to ma sens? :shock:
_________________

 
 
 
Lula 
i PanKierownik


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 182
Skąd: Mogilno Strzelno
Wysłany: 25-05-2010, 22:04   

a ja myślę że nie uszczelniać.
raczej właśnie powinna być drożna wentylacja lampy.
tzn. rurki doprowadzające powietrze z dołu lampy, i -ważne- odprowadzenie u góry.
może ktoś Wam to kiedyś pozatykał?

ja mam w stanie fabrycznym i jakoś nigdy nie parowało...
_________________

 
 
 
kivi89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 61
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 25-05-2010, 23:25   

Ja walczylem z problemem parujacych lamp od kiedy mam pume tak mnie to irytowalo aż wkoncu udalo sie z tyłem tzn. udało się w 95% :D zrobilem w nich gorącym gwozdziem po 2 dziurki na dole tam gdzie zwykle sie zbierala woda i dwie na górze.. teraz przy calym dniu jazdy w ostrym deszczu parowaly tylko na 1 cm2 a potem szybko calkowicie mgielka znikala.. dużo wiekszy problem mialem ostatnio z przodem.. woda spowodowala nawet zwarcie;/ uszczelnilniłem na nowo sylikonem pod uszczelkami ale zobaczymy co to da..szkoda ze nie ma jakis zamiennikow pozbawionych tej wady
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/67228
 
 
wojteks 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: 26-05-2010, 11:30   

...a mi ani przednie ani tylne reflektory nie parują i to bez względu na pogodę. Jedynie po myciu na chwilkę trochę przedni prawy zaparował tak na 3 minutki. nigdy z tym problemów nie miałem i nigdy nic nie grzebałem w nich. Ciekawe czemu tak jest. Podobno ciągłe jeżdżenie na zwykłych halogenach które dobrze grzeją powoduje odparowanie wody.
Pozdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo