Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Opoya
08-07-2010, 19:43
Nieuczciwość forumowicza, Laweciarz? Nie, dziękuję...
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-07-2010, 15:33   Nieuczciwość forumowicza, Laweciarz? Nie, dziękuję...

Wprawdzie z KFP związany jest raczej przypadkiem, ale sądziłam, że skoro jest na forum, to mogę liczyć na uczciwość. Niestety... Dlatego przestrzegam przed zakupami u Laweciarza
A sprawa miała się tak: zadzwoniłam do niego w sprawie lampy przedniej do Pumy, pytałam się o wszystkie mocowania, miała być cała. Używana, więc na pewno nie bez rysek, ale to oczywiste. Pomijam fakt długiego czekania na przesyłkę, ale jak już ją otrzymałam, okazało się, że jedno z dolnych mocowań klosza do zespołu soczewek jest ułamane. Nie zdarzyło się to w transporcie, lampa była dobrze zapakowana, w paczce brak ułamanej części, a brzegi złamania są zakurzone.
Napisałam do niego maila, nie odpisał przez dwa dni. Wysłałam SMS, też bez odpowiedzi, próby dodzwonienia kończą się przełączaniem na zajętość. Mogłam próbować z drugiego telefonu, ale po co? W końcu wysłałam SMSa, że czekam na kontakt do określonej godziny, później zamieszczam sprawę na forum.
I tak: zapłaciłam za całą lampę (wiem, że np. na Allegro są droższe, ale to o niczym nie świadczy), mam uszkodzoną, mniej na koncie, a moje zaufanie do ludzi spadło drastycznie.

Tak więc - zdecydowanie nie polecam interesów z Laweciarzem. Szkoda kasy, czasu i nerwów.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-07-2010, 16:56   

Opoya, podczep ten temat w dziale sprzedam, żeby przestrzec innych kupujących
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2010, 22:55   

No to ja miałem farta. Kupiłem u niego przedni grill do przeróbki. Fakt, czekałem długo, ale przynajmniej doszedł i odpowiadał na telefony.
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-07-2010, 23:09   

Naprawdę szkoda słów na takie zachowanie :!: Totalny brak jakiejkolwiek odpowiedzialności :!:

IMO taki czyn kwalifikuje się do usunięcia kolegi z Forum.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 07-07-2010, 23:28   

Dobrze, że ta wiadomości trafiła na forum, teraz mnóstwo osób zostało uprzedzonych, co do kupna czegokolwiek od tej osoby.
Osobiście nie lubię nieuczciwych kontrahentów i jestem za walką z nimi. hę.
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2010, 00:29   

Uważacie, że warto przenieść ten wątek do działu Sprzedam?
Obstawiam, że Laweciarz nie pojawi się już na forum. Straciłam kasę, trudno, nie wzbogaci się tak bardzo. Myślę, że honor ważniejszy od pieniędzy, jak widać nie dla wszystkich.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Venomus 
Veno-Mysz :D


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-07-2010, 08:44   

Nie rozumiem takich ludzi, za kilka złotych sobie robić opinie oszusta.
Niestety u nas takich wielu, nawet na naszych forach. Nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja, gdy ktoś kogoś oszukał i sprzedał coś uszkodzonego.
_________________
http://cougarklub.pl :D

Pozdrawiam wszystkich Patryk :D
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2010, 13:46   

Opoya napisał/a:
Uważacie, że warto przenieść ten wątek do działu Sprzedam?


Jak najbardziej. Będzie to przestroga dla innych i odpowiednia reklama samego Sprzedawcy.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 08-07-2010, 14:04   

Sytuacja nieciekawa. rozumiem kupującego....sam czekając dłużej niż 3 dni od kupna w sieci.... "chodzę po ścianach'' a co dopiero jeśli dzieją się takie rzeczy.

Wiem jednak ze nie osądza się danej, sprawy/ osoby/ sytuacji po relacji tylko jednej strony. Dlatego nic nie psize bo byc może Laweciarz leży w szpitalu i jest nieprzytomny a telefon obsługuje ktoś z rodziny. Lampe natomiast pakował ktoś inny i się pomylił. No życie pisze różne scenariusze.

Dodatkowo elementem łagodzącym jest fakt iz ktos juz kupował u niego i był z nim kontakt.

Moze poczekajmy jak sie wypowie sam zainteresowany i jakie kroki podejmie w celu usatysfakcjonowania kupującego i naprawienia swojej reputacji.

chodzi mi o to ze nie ma co "palić czarownicy" przed wcześnie.

Oczywiście zdaje sobie sprawę że Laweciarz równie dobrze może wytłumaczyć się " sorry nie miałem czasu a lampę zepsułaś sama" wówczas i ja dorzucę pochodnię ;-)
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 08-07-2010, 14:59   

Snaco, popieram.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-07-2010, 16:43   

Snaco jestem, za, banować nie trzeba od razu, ale ostrzec warto już teraz.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 08-07-2010, 17:38   

ja u Laweciarza kupiłem felgę wiatrak - okazała się krzywa, więc następnego dnia bez żadnego problemu oddał mi kasę, miał dużo opon, więc poleciłem go kumplowi, który za bezcen nabył komplet super oponek używanych, z których jest bardzo zadowolony, kontakt z nim był cały czas. wg mnie jego niekompetencja ogranicza się tylko do przypadku Opoyi (nie wiem jak poprawnie odmienić), więc nie ma co na niego wjeżdżać z banami czy wyrzucaniem z forum, ostrzeżenie wystarczy
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2010, 19:34   

Oczywiście, że nie jestem za wyrzuceniem, bo to nie rozwiązuje sprawy. Jak widać, ostrzeżenia też nie dostał.
Historia wymyślona przez Snaco jakoś mnie nie przekonuje... nie sądzę, że ktoś zachowałby się w taki sposób obsługując czyjś telefon (włączanie zajętości). Każdemu zdarzają się błędy, ale jeśli się zdarzają, to trzeba je wyjaśniać, a nie chować głowę w piasek...

Tak czy inaczej jestem po prostu rozżalona... Cóź - miałam nadzieję, że Laweciarz się odezwie i wyjaśni sprawę, teraz już w to nie wierzę.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 08-07-2010, 19:59   

...
Może inaczej, Opoya ile czasu minęło od dostarczenia Tobie przesyłki?
Snaco troche masz racji ale jak dla mnie lampa to nie autobus i wystarczy raz rzucić okiem i widać co jest a czego brakuje, w takim momencie powinien dać znać Opoyi o uszkodzeniu lampy z zapytaniem czy dalej ją chce. Jak dla mnie nie powiadomienie drugiej osoby o zmianie hmm stanu lampy i nie odbieranie tel itp. wiąże sie raczej z przejawem oszustwa.
...
Może Laweciarz przy okazji wpadnie na forum i wszystko wyjaśni, bo źle się ocenia kogoś kogo się nie zna i kto nie może nic w tej chwili powiedzieć we własnej obronie.
...
{Zapewne dodacie, że raz krytykuje Laweciarza a raz go bronię, ale w takich sprawach należy zachować neutralność, więcej się wtedy człowiek dowie}
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 09-07-2010, 06:38   

Ognisty, autobus nie autobus... nie ma znaczenia jak masz kilka egzemplarzy... i nie Ty pakujesz...
Opoya historia wymyślona ale to tylko przykład. Sam jestem w sytuacji gdzie kupiłem cos na allegro, konto sprzedawcy zawiesili, kasa przelana, zero towaru, zero kontaktu...nie wiem co będzie dalej... Wiem co czujesz...

Bądźmy dobrej myśli.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo